Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta

Kilka wskazówek na udany dzień w pracy

Kilka wskazówek na udany dzień w pracy

(w sumie dotyczy pracy ale i ogólnie :)

Choć sezon urlopowy dopiero przed nami i często ciężko nam już wytrzymać w pracy to warto zastanowić się jak ten czas w pracy sobie umilić. Jest klika sposobów na to aby dzień w pracy był bardziej przyjemny.

  • Pozytywne nastawienie – nie wyznaczajmy sobie dużych celów na których czekanie zajmie nam wiele czasu. Szukajmy pozytywów w codziennych zajęciach i drobnych radości. Bo bez tego za nim przyjdzie wyczekiwany urlop będziemy sfrustrowani i wypoczynek nie będzie udany.
  • Śniadanie – banał? Otóż nie. Podstawowy posiłek w ciągu dnia, dobrze zbilansowany wpłynie na nasze samopoczucie jak również doda energii.
  • Ubiór – dziwne? A jednak ma znaczenie. Wybierając ubranie w którym czujemy się dobrze, wygodnie, komfortowo ale i zarazem elegancko doda nam pewności siebie. Warto też uzupełnić swój strój nutą ulubionych perfum, które sprawią że poczujemy się pewnie, ale również będą miały wpływ na osoby w naszym otoczeniu.
  • Uśmiech – dzięki niemu jesteśmy lepiej odbierani przez innych. Uśmiech wpływa nie tylko na nasze samopoczucie (redukuje napięcie i stres), ale również osób, którymi się otaczamy.
  • Rozmowa – nie tylko wpływa na podtrzymywanie relacji międzyludzkich ale również wpływa zbawiennie na nas samych. Może to być zwykła rozmowa dotycząca najnowszych wydarzeń ale nie tylko. Każda rozmowa inspiruje i pobudza do działania!