Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta

Wspólny weekend/urlop czyli 24h przebywania razem

Wspólny weekend/urlop czyli 24h przebywania razem

Każdy nasz dzień jest wypełniony zadaniami wszystko zaplanowane co do minuty. Wspólne chwile z ukochaną osobą/rodziną również i nagle zaczynamy wspólny weekend/urlop. Niby wszyscy na to czekali a jednak może być trudny to wytrzymania. Okres urlopowy to czas w którym należy nastawić się na odpoczynek ale też dobrą zabawę. Należy stronić od konfliktów i stawiania wymagań wobec partnera. Jest to czas odprężenia i powinien być spędzony w miłej i spokojnej atmosferze.

Oto kilka wskazówek na udany czas we dwoje:

  • Wspólny wyjazd najlepiej planować w momencie, gdy znacie się nieco lepiej. Warto najpierw poznać siebie nawzajem, swoje potrzeby, pragnienia, marzenia i cele.
  • Wybierzcie takie miejsce wyjazdu, które spełni wasze oczekiwania i sprawi, że wyjazd dla Was okaże się niezapomnianym przeżyciem. Jeśli trudno Wam się zdecydować na jedno miejsce, ponieważ oboje chcecie odwiedzić inny zakątek, pójdźcie na kompromis i wybierzcie miejsce, którego oboje nie odwiedziliście – to nowe doświadczenie sprawi że wasz wyjazd okaże się wyjątkowy i pełny niespodzianek. Jeśli nie planujecie wyjazdu, warto zatroszczyć się o formę spędzania wolnego czasu: spacer, kino, gry planszowe, filmy i do tego dobre wino. Jest mnóstwo możliwości, wystarczy chcieć J
  • Zadbajcie o zdrowie. Podczas wyjazdu mogą na nas czyhać niemiłe niespodzianki w postaci dolegliwości żołądkowych, bóli głowy etc. Zwłaszcza wyjazdów zagranicznych. Warto się na taką ewentualność przygotować, aby takich sytuacji uniknąć.
  • Przygotujcie wstępny plan wyjazdu, lecz nie trzymajcie się go kurczowo. Spontaniczność na wyjeździe też jest potrzebna. Ten plan ma tylko przypomnieć o miejscach, które chcielibyście odwiedzić oraz o zajęciach, które sprawiają Wam przyjemność podczas wypoczynku. To nie wyścig. Nawet jeśli nie zdążycie odwiedzić wszystkich miejsc, zawsze macie pretekst, żeby odwiedzić to miejsce ponownie J
  • Nie zapominajcie o romantycznych chwilach. Każde miejsce jest odpowiednie na okazywanie uczuć. Stwórzcie romantyczną atmosferę, pójdźcie na romantyczną kolację czy spacer. Zaufajcie swojej wyobraźni, w takiej sytuacji nigdy nie zawodzi.