Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

Poradnictwo Rodzinne
Oferta

Poradnictwo Rodzinne

Poradnictwo Rodzinne. Wielu rodziców, opiekunów, członków rodziny nie radzi sobie w trudnych sytuacjach w relacji z dziećmi/dorastającą młodzieżą. Jesteśmy tylko ludźmi a tempo życia i szybkość zmian otaczającego nas świata sprawiają że często nie rozumiemy naszych najbliższych.

Gdy nasze dzieci podejmują ryzykowne zachowania, występują konflikty w rodzinie , nie wiemy jak rozmawiać o zmieniającej się seksualności dziecka, pojawiają się narkotyki/dopalacze, problemy w relacjach czy po prostu krótkie kryzysy, czujemy się bezsilni.

Ta forma pomocy ma na celu wesprzeć członków rodziny i wspólnie odnaleźć możliwą drogę rozwiązania kryzysu oraz umiejętność pokonywania trudności w przyszłości.

Poradnictwo rodzinne to forma wsparcia rodziny, udzielenie odpowiedzi na nurtujące pytania i propozycja podjęcia działań mających na celu zmianę sytuacji. Problemy te często dotyczą jednego członka rodziny, choć wpływają także na pozostałych.

PORADNICTWO RODZINNE  integruje wsparcie :

  • Psychologiczne/terapeutyczne – relacje i komunikacje w rodzinie, wartości i cele rodziny
  • Pedagogiczne – określające umiejętności wychowawcze , relacje rodzice – dziecko czy inne,
  • Specjalistyczne – czyli takie które jest niezbędne w sytuacji rodzinnej , tj. prawne, medyczne, mediacyjne, coachingowe.

Zrób pierwszy krok aby poprawić jakość swojego życia.

UMÓW KONSULTACJĘ

To łatwe! Zacznij teraz!

Zamów telefonicznie 884 921 921