Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta
Psycholog, Psychoterapeuta

Filip Ossowiecki

Filip Ossowiecki

Z wykształcenia jestem filozofem i psychologiem. Doświadczenie terapeutyczne zdobywałem jako terapeuta osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA. Prowadziłem terapię indywidualną i grupową.

W ramach swoich obowiązków prowadzę terapię osób z różnymi zaburzeniami psychiatrycznymi w środowisku życia pacjenta, a to niezmiernie wzbogaca moje doświadczenie wykorzystywane w pracy terapeutycznej. Jednak pracą, w której najlepiej się czuję i spełniam jest „tradycyjna” psychoterapia z osobami poszukującymi takiej formy pomocy.

Równolegle ze zdobywaniem przeze mnie doświadczenia w pracy odbywałem studia i szkolenia, zakończone certyfikatami i dyplomami. Obecnie jestem na trzecim roku w ramach 4-letnich studiów w Szkole Psychoterapii Ośrodka Intra w Warszawie. Nic jednak nie jest w stanie równać się z certyfikatem, który otrzymuję wówczas, gdy dziękuje mi człowiek.

W swojej pracy staram się integrować różne szkoły terapeutyczne, tak jak tego wymaga dobro i potrzeby pacjenta. Jednak zasadniczym źródłem mojej praktyki jest nurt psychoterapii humanistycznej. Fundamentalna jest tutaj zasada odpowiedzialnego kształtowania relacji terapeutycznej opartej na szczególnych wymaganiach wobec terapeuty. Obejmują one empatyczne rozumienie i bezwarunkową akceptację klienta oraz autentyczność samego terapeuty. Jako terapeuta humanistyczny wyznaję zasadę, że postępowaniem człowieka rządzi zgodna z osobistym potencjałem zasada konstruktywnej samorealizacji, ale co to oznacza dla mojego klienta uczę się właśnie od niego. Wraz z moim klientem doświadczam potencjałów i zagrożeń i pomagam orientować się, które mogą mu służyć, a które nie. Ostatecznym celem procesu terapeutycznego jest aby klient nauczył się jak w najpełniejszy sposób doświadczać swojego życia i kształtować swoje środowisko. Punktem wyjścia zawsze jest kryzys, z którym klient przychodzi, punktem dojścia jest świadoma decyzja klienta o zakończeniu terapii.

Oprócz pracy, która jest moją prawdziwą pasją, uwielbiam planować podróże i oczywiście podróżować. Jestem także szczęśliwym mężem i ojcem córeczki o wdzięcznym imieniu Gaja.