Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta
psycholog, psychoterapeuta, trener

Jolanta Szczepaniak

Jolanta Szczepaniak

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Psychologii oraz podyplomowych studiów „Doradztwo zawodowe, kierowanie rozwojem, coaching” na SGH oraz Szkołę Psychoterapii Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia , Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Polsko-Niemieckiego Instytutu,  Szkołę Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 200 godzinne szkolenie w Polskim Instytucie NLP a także Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie („Niebieska Linia”).   

Ukończyłam wiele kursów doskonalących w zakresie psychoterapii osób, w tym między innymi Praca nad śladami traum i toksycznych relacji z rodzicami, Programy i strategie Psychoterapii DDA, Program integracyjnej psychoterapii dla DDA, Specjalistyczny Moduł Szkoleniowy w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych, Uzależnienia od substancji psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne, Społeczność terapeutyczna jako metoda terapii osób uzależnionych, Praca terapeutyczna z młodzieżą uzależnioną od alkoholu i substancji psychoaktywnych, Terapeutyczne zastosowanie bajek i metafor, Ambasadorzy Empatii, Trening relaksacyjny, Trening negocjacyjny.

Obecnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu Solution Focused Brief Therapy (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) akredytowanego przez PSTTSR umożliwiające udział w programie certyfikacyjnym PSTTSR

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in w instytucjach takich jak: Przychodnia Specjalistyczna, Instytut Psychiatrii i Neurologii (Klinika Nerwic), Ośrodku Profilaktyczno-Terapeutycznym „Petra”, Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Grupie Medycznej Vertimed+. 

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą. Prowadzę terapię indywidualną, grupową, pracuje z rodzinami, parami. Realizuję warsztaty i grupy rozwoju osobistego dla dorosłych, młodzieży. W pracy terapeutycznej stosuję podejście integracyjne, czerpie z różnych modalności, dostosowane do konkretnych potrzeb Klienta.