Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta
terapeutka, socjolożka

Katarzyna Niezgodzka

Katarzyna Niezgodzka

Z wykształcenia jestem terapeutką (w trakcie procesu licencjacji) i socjolożką (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW) wyspecjalizowaną w pomocy społeczno - terapeutycznej i pracy z rodziną.

W ramach terapii długoterminowej - Ukończyłam 3 letni kurs licencyjny (jestem w trakcie procesu egzaminacyjnego), w ramach 5 letniego kursu dyplomowego, w Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces. Jestem członkinią PTPP.

W ramach terapii krótkoterminowej - Ukończyłam I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.

Od 9 lat pracuję z młodzieżą i dziećmi podejmującymi ryzykowne zachowania. Największe doświadczenie zdobyłam pracując z młodzieżą i młodymi dorosłymi spędzającymi czas na ulicy, podejmującymi ryzykowne zachowania. Praca w środowisku, za pełną zgodą klienta i podążając za jego naturalną energią jest podstawą mojej wizji wspierania i rozwijania  młodych osób.

 

Obecnie pracuję jako Asystentka rodziny – wspieram i towarzyszę rodzinom w kryzysie. Pomagam przyjrzeć się trudnościom i poszukiwać wspólnie rozwiązań, ich określenia i drogi  realizacji. Pracuję głównie na motywacji oraz  budowaniu pozytywnego i pełnego zasobów obrazu każdego członka rodziny. Co istotne w tej pracy to zajmowanie się  całą rodziną jako systemem.

Praca na oddziale młodzieżowym Instytutu Psychiatrii i Neurologii i Warszawskim Domu Pod Fontanną pozwoliła mi dostrzec złożoność ludzkiej psychiki i trudności z jakimi boryka się czasami każdy z nas.

W swoim doświadczeniu pracowałam zarówno ze sprawcami jak i ofiarami przemocy, osobami uzależnionymi, bezdomnymi, dziećmi , młodzieżą i osobami posiadającymi diagnozę psychiatryczną. Prowadziłam warsztaty i grupy socjoterapeutyczne.

Moją filozofią w pracy z ludźmi jest uznanie podmiotowości i motywacji drugiej osoby.  Staram się być uważna na różne obszary i podążać za procesem osoby, rodziny czy grupy z którą pracuję.