Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta
pedagog, psycholog, psychoterapeuta

Monika Górniak-Ciosek

Monika Górniak-Ciosek

Pedagog specjalny, doradca zawodowy, psychoterapeutka par, małżeństw i rodzin. W pracy terapeutycznej łączę podejście psychodynamiczne i systemowe. Pracuję z parami przeżywającymi kryzysy, mającymi trudności w komunikacji, będącymi w sytuacji okołorozwodowej lub wymagającymi terapii rodzicielskiej.

Jestem słuchaczką 4 roku Szkoły Terapii Rodzin Stowarzyszenia OPTA, od wielu lat pracuję z dziećmi i rodzicami między innymi w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie prowadzę psychoterapię dzieci, młodzieży oraz rodziców, warsztaty umiejętności wychowawczych, grupy wsparcia dla rodziców dzieci przeżywających trudności emocjonalne. Pracuję pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora PTP. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w  Oddziale Dziennym II Kliniki Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

Terapia par znajduje się w obszarze moich szczególnych zainteresowań terapeutycznych, stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, wykładach i szkoleniach związanych z tą tematyką.

Związek dwojga to nie tylko spotkanie dwóch indywidualności, to także spotkanie różnych historii z rodzin pochodzenia partnerów, które poprzez wielopokoleniowe przekazy wpływają na powstającą nową relację. Uświadomienie tych przekazów pozwala  na lepsze zrozumienie siebie i partnera, a w efekcie na zbudowanie zdrowej i trwałej relacji, która jest w stanie poradzić sobie z naturalnymi kryzysami rodzinnymi.