Witamy w Centrum Psychoterapii Vide - Warszawa Mokotów.

terapeuta
Psycholog, Psychoterapeuta

Anna Chomiak

Anna Chomiak

Ukończyłam filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wydział Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Obecnie kończę 4 – letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii przy Ośrodku Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej INTRA rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Psychoterapii PTP oraz Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie INTRA.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS, gdzie ukończyłam 2-letni podyplomowy staż psychoterapeutyczny przygotowujący do prowadzenia terapii osób dorosłych. Pracowałam jako stażystka na oddziałach ogólnopsychiatrycznych Szpitala Psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie. Współpracowałam także z warszawskim Domem Seniora „Słoneczny Brzeg”, wspierając starsze osoby w przeżywaniu jesieni życia. Zdobyte doświadczenie pozwala mi na pracę diagnosty i psychoterapeuty, którą już od kilku lat z satysfakcją i zaangażowaniem wykonuję w warszawskich gabinetach psychoterapeutycznych. Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, doświadczającymi trudności w kontaktach społecznych, znajdującymi się w sytuacjach kryzysowych, po urazach emocjonalnych, a także z tymi, którzy pragną lepiej siebie poznać, żyć w większej harmonii i rozwijać swoje umiejętności.

Psychoterapię rozumiem jako drogę prowadzącą do osiągania pożądanych zmian. Jest to droga niekiedy trudna, ale zawsze fascynująca i przynosząca rozwój. Wierzę, że każdy z nas ma niezbędne umiejętności do sięgania po to, co dla niego najlepsze i najważniejsze. Trzeba je jedynie odnaleźć i uruchomić. Jestem zaszczycona, że mogę towarzyszyć moim Klientom w przemierzaniu tej pasjonującej drogi ku zmianom.

Pracuję głównie w podejściu humanistycznym, integrując dorobek innych nurtów psychoterapeutycznych.

Na co dzień lubię się uśmiechać i żartować. Lubię ludzi i rozmowy. Uwiódł mnie smak kawy i niezapomniane wrażenia z bałkańskich podróży; wracam więc do nich, kiedy to tylko możliwe.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą cudownej dziewczynki.